Mandle nebo plechovkové pivo v akci – jak okamžitá půjčka pro dlužníky změní váš život?

Okamžitá půjčka pro dlužníky je oblíbeným produktem nebankovních společností především mezi klienty, kteří nemají úplně čistou finanční historii. Takováto půjčka online schválení slibuje do několika minut, ale váš život ovlivní na několik týdnů nebo měsíců. Jak vypadá život dlužníků?

Půjčka online schválení ihned

Získat půjčku je v dnešní době až směšně snadné. Stačí k tomu internetové připojení nebo mobilní telefon. Online půjčky jsou v nabídce bankovních i nebankovních společností, navíc nabízí online půjčka schválení do několika minut, peníze tedy mohou na účet dorazit ještě v den, kdy klient o půjčku požádá.

Toto snadné získání peněz ale může vyvolat pocit, že půjčování peněz nepředstavuje žádné riziko. Opak je bohužel pravdou, obzvlášť u nebankovních poskytovatelů půjček je dobré pečlivě si přečíst recenze a zkušenosti ostatních klientů. Při sjednávání půjčky bychom si měli dobře ohlídat úroky a RPSN, výjimkou nebývají ani úroky v desítkách procent. Jako nejrizikovější produkty se jeví okamžitá půjčka pro dlužníky a podobné produkty, které slibují půjčit peníze i lidem, kteří už nějaké dluhy mají, a jejich schopnost splácet je tedy diskutabilní.

Exekuce nebo předlužení?

Velkým rizikem snadného získání půjček je také to, že si jich člověk nabere více, než zvládne splácet. Takovému stavu se říká předlužení. Není nutně spojeno s exekucí, ale zpravidla s ní souvisí. Pokud se dlužné částky vyšplhají přes reálnou mez, kdy je možné závazky splatit, jedná se právě o předlužení.

Pokud se člověk dostane do této situace, změní se mu celý život. V případě exekuce sice existuje tzv. nezabavitelné minimum, které musí dlužníkovi zůstat i po všech exekučních srážkách, ale i s ním se dá jen těžko důstojně žít. Pro rok 2022 se tato částka pohybuje lehce nad 3800 Kč na osobu a měsíc. Pro takové případy může být záchranou i to, že bývá v obchodech i na meloun akce, ve které stojí jen pár korun. Samozřejmě pro mnohé je i meloun nebo mandle v akci nepředstavitelným luxusem. (Naopak plechovkové pivo v akci bývá častou položkou v nákupním košíku, ale to se dostáváme spíš k tématu alkoholismu.)

Okamžitá půjčka pro dlužníky

Mnohým se může zdát, že řešením neschopnosti splácet bude další půjčka. Okamžitá půjčka pro dlužníky má sice slibný název, ale může vás jednoduše strhnout do dluhové pasti, ze které je cesta ven obtížná. Okamžitá půjčka pro dlužníky stejně jako půjčka online schválení a připsání peněz na účet slibuje do několika minut nebo hodin, ale její splácení se může protáhnout na nepříjemně dlouhou dobu.

V případě exekuce se navíc nejedná jen o peníze, které člověk musí zaplatit navíc kvůli spletité administrativě, ale takový člověk se stává i sociálně vyloučeným. Sehnat bydlení mimo ubytovnu je takřka nemožné, protože se pronajímatel bojí neplacení nájmu. Administrativa kolem exekučních srážek z platu dopadá na zaměstnavatele, kteří i z toho důvodu neradi zaměstnávají lidi s exekucí. Navíc běžné zaměstnání na HPP je často méně výhodné než nepravidelné brigády a šedá ekonomika, takže lidé s exekucí mají menší motivaci se o solidní zaměstnání snažit.

Ať už vás tedy nalákala půjčka online schválení do několika minut, okamžitá půjčka pro dlužníky nebo jiný podobně jednoduchý produkt, měli byste si vždycky dobře spočítat, že jste své závazky schopni splácet. Kromě zahlcení internetového vyhledávače výrazy jako meloun akce, mandle v akci nebo plechovkové pivo v akci, se vám může život obrátit vzhůru nohama.

Předchozí článekHP Elitebook 850 G3

Get in Touch

Další články autora

Mandle nebo plechovkové pivo v akci – jak okamžitá půjčka pro dlužníky změní váš život?

Okamžitá půjčka pro dlužníky je oblíbeným produktem nebankovních společností především mezi klienty, kteří nemají úplně čistou finanční historii. Takováto půjčka online schválení slibuje do...

HP Elitebook 850 G3

HP Elitebook 850 G3 Hledáte notebook, který má luxusní obraz, lehkou konstrukci a vysoké zabezpečení? HP Elitebook 850 G3 je přesně pro vás. Podívejte se...

Několik tipů, jak zlepšit soustředění u studia VŠ

Soustředění je těžké, zvláště pokud se jedná o těžké, nebo nudné téma. Se smyslem pro odhodlání a zavedením některých účinných studijních technik lze však...

Reklama

Nejnovější články