Tipy pro hledání pracovních nabídek

Nyní si představíme, jaké možnosti máte. Možná už jste to i někdy sami zkoušeli, ale je to již nějaký ten pátek? Doba se rychle vyvíjí a s ní i rostou způsoby, jak práci najít. Máte hned několik možností, ale v prvé řadě si nachystejte dobrý a kvalitní životopis. Nechte jej přečíst blízké osobě a opravte případné nejasnosti. Pak už stačí se jen do toho pustit.

 1. Oslovte danou firmu – Možná vám váš příbuzný či dobrý kamarád přímo básnil o jeho práci ve firmě, a dokonce vám sdělil, že bude odcházet jeho kolega do důchodu? Pak nemeškejte a sami oslovte personalistu zasláním motivačního dopisu. Občas se totiž stává, že pozici ještě nemají vypsanou, ale už si vás tak hned zařadí do databáze uchazečů.
 2. Google – Pokud nemáte přímo vysněnou společnost, u které byste rádi zapustili kořeny, můžete zkusit klasický vyhledávač. Ten je totiž skoro až všemocný. Víte, že chcete pracovat jako prodavačka nebo jste lékař pediatr? Pak jednoduše napište heslo práce prodavačka a nechte jej pracovat. Nabídne vám mnoho inzerátů z různých stránek.
 3. Pracovní portály – Jsou jich spousty, ale některé prakticky jen kopírují ty velké a ani není na nich taková nabídka. Proto radíme, abyste se zaměřili jen na ty osvědčené jako jsou Jobs.cz, Volnamista.cz, Personalistka.cz, 123jobs.cz, Abecedaprace.cz, Prace.cz apod. Zde jsou aktuální pracovní pozice  u kterých najdete kontakt na zaměstnavatele, jak pro manažery, tak pro dělníky.
 4. Vlastní stránky – Další možností a dnes i docela rozšířenou je místo CW vytvořit osobní webové stránky. Na těch se představíte, kdo jste a co umíte a nabídnete tak své schopnosti. Na stránky můžete odkazovat v diskusích, na sociálních sítích nebo i mezi řečí. Pokud ji budete mít vytvořenou správně, vyhledávače vás budou nabízet i samotným personalistům.
 5. Sociální sítě – Když už o nich byla zmínka, je dobré říci, že i přes ně můžete získat zaměstnání. Oblíbený Facebook nebo LinkedIn jsou místa, kde se to lidmi jen hemží a vzrůstá tím šance k úspěchu. Buď se můžete přihlásit do různých skupin nabízející pracovní místa nebo si vytvoříte profil.
 6. Diskuse – Je dobré mít oči otevřené a číst mezi řádky. Na různých diskusních fórech se dozvíte spoustu informací a mnoho recenzí na zaměstnavatele. Když budete pozorní, zjistíte, že i zde se snaží lidé najít někoho do party, k ruce, jako pomocníky nebo jednoduše aktuálně nestíhají vyřizovat objednávky. Vám už pak jen stačí se ozvat, předat si kontakt a zkusit se nějak domluvit.
 7. Startup – Pokud máte rádi dynamiku a nesnášíte nudu, můžete zkusit i tuto stránku. Zde se firmy raketově rozjíždí a neustále hledají zaměstnance. Ale pozor, tady se skutečně nadřete.

Internet jako dobrý pomocník

Výhod je hned celá řada a vzhledem k tomu, že každý žijeme v docela hektické a nejisté době, máme rádi záruky a vše snadno a rychle dostupné. Proč byste měli strávit x hodin běháním po městě a sezením v autě či vlaku roznášením natištěných životopisů, když můžete pár kliky získat třeba i práci snů. Internet je v tomto prostě bezkonkurenční. Práci můžete hledat buď dle zaměření, platu, dojezdové vzdálenosti, kolegů a šéfa nebo si najdete nějaký job na druhé straně zeměkoule a pak se s klidným svědomím přestěhujete.

 • Desítky nabídek práce od různých zaměstnavatelů.
 • Různé způsoby prezentace vlastní osoby.
 • Již dopředu víte, na jaký plat se připravit a nemusíte čekat až na vyjednávání u pohovoru.
 • Značné snížení stráveného času při hledání místa.
 • Osobní komunikace může být pro někoho frustrující. Na internetu mluvíte skrz virtuální poštu.

Get in Touch

Další články autora

Jaký vliv má inflace na náš spořicí účet?

Vliv inflace doléhá na každého z nás. Všichni pociťujeme rapidní zdražování ve všech odvětvích a otázkou je, zda je lepší peníze šetřit nebo někam uložit....

Sjednoťte elektronické stravenky i další zaměstnanecké benefity do jedné karty

Už jste slyšeli o LemonPay? Pokud jste zaměstnavatel a vaši zaměstnanci používají elektronické stravenky, možná se vám o ní něco málo doneslo. Ať už...

Zkouška z českého jazyka pro cizince

Pokud se jako cizinec pocházející ze zemí mimo EHP a EU chcete v České republice usídlit na delší dobu, pro udělení trvalého pobytu musíte nejdříve...

Reklama

Nejnovější články